Szkoła Podstawowa nr 9 w Białymstoku uruchomiła nabór do pierwszej w województwie Podlaskim klasy IV w której będzie realizowany program szkolenia w zakresie triathlonu. W klasie treningi będą obejmowały pływanie (3 x w tygodniu 90 minut), trening ukierunkowany na sprawność biegową (1 x w tygodniu). Będą też dodatkowe zajęcia z języka angielskiego.

26 lutego 2019 r. w czytelni szkolnej rodzice, będą mogli porozmawiać z dyrekcją i trenerem Wioletą Rybołowicz oraz dowiedzieć się więcej o samej dyscyplinie, formie i sposobach szkolenia młodych triathlonistów. Uruchomienie klasy sportowej z programem szkoleniowym w zakresie triathlonu jest odpowiedzią na znaczący wzrost popularności tej dyscypliny w naszym kraju oraz potrzebę zwielokrotnienia liczby dzieci i młodzieży potrafiącej pływać, jeździć na rowerze i biegać na wysokim poziomie sportowym i posiadających wysoką wydolność, a dzięki temu zdecydowanie poprawić poziom sportowy polskiego triathlonu. Klasa triatlonowa i połączenie tych trzech dyscyplin nie powoduje monotonni treningowej, a treningi prowadzone są na niskich intensywnościach. Stworzenie klasy ukierunkowanej na triathlon umożliwia dzieciom połączenie pasji z nauką i ułatwi rozwinięcie ich indywidualnych możliwości. Klasa triathlonowa stanowi pierwszy krok do rozwoju kariery zawodniczej kontynuowanej w klubach ,kadrach wojewódzkich i narodowych.

Realizacja programu na zajęciach wychowania fizycznego w klasie o profilu Triathlon odbywać się będzie w wymiarze 10 godzin dydaktycznych tygodniowo :Pływanie 3X90 minut Zajęcia ukierunkowane na rozwój sprawności biegowej/zajęcia z kolarstwa –1x 90minut/tydzień, Zajęcia realizacja Podstawy Programowej –1x 90 minut /tydzień. Zakłada się również że program w nauczaniu języków obcych będzie rozszerzony.

Jednym z nauczycieli będzie nasza trenerka, Wioleta Rybołowicz. Jest ona trenerem pływania klasy II z licencją PZP, trenerem triathlonu z licencją PZTri (trener koordynator Polskiego Związku Triathlonu programu ID talent na Podlasiu). Wioleta jest trenerem przygotowania motorycznego oraz nauczycielem wychowania fizycznego i ratownikiem WOPRu, sędzią pływania i triathlonu, instruktorem gimnastyki korekcyjnej… a to nadal nie wszystkie z uprawnień instruktorskich i ukończonych szkoleń sportowych. “Jestem przekonana ,że dzieci które trafią do naszej klasy zyskają nie tylko wysoki poziom formy sportowej, ale przede wszystkim odnajdą przygodę,pasje i przyjaźnie na całe życie.” – mówi Wioleta Rybołowicz.

Zapraszamy na spotkanie 26 lutego o godz. 18.30 do Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku.